Aktywny wypoczynek i wczasy odchudzające

Wczasy odchudzające

Jak pokonać nadwagę? Odpowiedzią jest zbilansowana, urozmaicona dieta, o obniżonej kaloryczności. Pierwszym krokiem, który należy podjąć to Uregulowanie. Oznacza to, że należy spożywać 5 posiłków dziennie a przerwy pomiędzy nimi nie powinny być dłuższe niż 3 godziny. Kolejnym korkiem jest unikanie. Czyli ograniczanie alkoholu, produktów mocno przetworzonych, zawierających duże ilości tłuszczów zwierzęcych, czy cukrów prostych. Unikać należy również smażenia naszych dań. Dużo lepszym rozwiązaniem jest duszenie, pieczenie lub gotowanie. Urozmaicenie jest ważne, gdyż każdy posiłek powinien być źródłem zarówno białek, tłuszczy jak i węglowodanów. Umiarkowanie, czyli ograniczenie kaloryczności to kolejny krok gwarantujący sukces. Bycie na diecie nie oznacza jedzenia 3 liści sałaty i głodowaniu przez cały dzień. Zbyt duże ograniczenie kalorii spowoduje skutki odwrotne do oczekiwanych. Czyli spowolnienie metabolizmu i gwarantowany efekt jojo po zakończeniu diety. Idealnym uzupełnieniem zmiany sposobu żywienia jest uprawianie sportu. Na początek wystarczy zwykły codzienny godzinny spacer.

Plan wczasów odchudzających:

  1. Wykład – wprowadzenie teoretyczne

Wykład dotyczący holistycznego podejścia do zdrowego trybu życia i wymarzonej sylwetki.

  1. Konsultacja dietetyczna

Konsultacja dietetycznaskłada się z kilku etapów. Na początku wykonuje się ważenie. Dzięki analizatorowi składu ciała firmy Tanita, określana jest zawartość mięśni, tłuszczu oraz wody w organizmie, a także wiek metaboliczny. Następnie przeprowadzony zostaje wywiad żywieniowy, na podstawie którego wskazane zostają popełniane błędy żywieniowe i propozycje ich eliminacji. Warto mieć przy sobie aktualne badania krwi (pełna morfologia, profil lipidowy, TSH), które posłużą lepszemu dopasowaniu diety oraz pozwolą w przyszłości ocenić zdrowotne skutki diety. Po przenalizowaniu danych ustalona zostanie kaloryczność diety stosowana podczas wczasów odchudzających.

  1. Suplementacja wspomagająca

Stosowana w celu przyspieszania i zintensyfikowania efektów diety.

3.1 BCAA - aminokwasy rozgałęzione: Leucyna, izoleucyna i walina, wywierając pośredni wpływ na syntezę serotoniny, mogą regulować samopoczucie. Zależność ta jest szczególnie ważna, gdyż odpowied­nia podaż aminokwasów rozgałęzionych może ograniczać zmęczenie wywoływane długotrwałym wysiłkiem. Ponadto, u osób z dużą aktywnością fizyczną, jak również w stanach wygłodzenia, BCAA mogą stanowić źródło energii, a także być substratem do syntezy innych aminokwasów. Udowod­niono także, że związki te stymulują syntezę białek, głównie mięśniowych, przez co suplementy diety zawierające w swoim składzie leucynę, izoleucynę i walinę świetnie sprawdzają się przy modelowaniu sylwetki. Zarówno podczas odchudzania jak i zwiększania masy mięśniowej. Aminokwasy rozgałęzione regulują także wydzielanie hormonów takich jak: insulina, glukagon, hormon wzrostu oraz katecholamin: dopaminy i noradrenali­ny, przez co mogą wywierać wpływ na przemiany energetycz­ne i procesy metaboliczne zachodzące w organizmie. Istotna jest również rola BCAA w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego, gdyż podczas przemian tych związków powstaje glutaminian, który jest ważnym neurotransmiterem.

Podsumowując: aminokwasy mogą stanowić źródło energii, wpływać na samopoczucie, redukować zmęczenie fizyczne. Stanowią substrat do syntezy innych aminokwasów oraz są ważnym czynnikiem w lecze­niu chorób takich jak: marskość i encefalopatia wątrobowa, fenyloketonuria, zaburzenie afektywne dwubiegunowe, dys­kineza późna oraz zespół wyniszczenia nowotworowego.

3.2  Witaminy i minerały to kompleksowa kompozycja witamin i wysoko przyswajalnych składników mineralnych w formie chelatów aminokwasowych Albion®, ułatwiająca pokrycie podstawowego zapotrzebowania organizmu na niezbędne mikroskładniki pokarmowe, wzbogacona luteiną oraz standaryzowanym ekstraktem zielonej herbaty bogatym w wartościowe polifenole i katechiny – w tym najaktywniejszy EGCG.

Chelatowanie minerałów to proces wiązania pierwiastków metalicznych przez słabe kwasy organiczne i aminokwasy. Ten niezwykle istotny proces umożliwia dobre wchłanianie pierwiastków z przewodu pokarmowego oraz ich dystrybucję do przebiegających z ich udziałem procesów życiowych. W tej formie biopierwiastki pozostają całkowicie bezpieczne w dawkowaniu, nie podrażniają żołądka,  ponadto nie utrudniają wchłaniania innych minerałów.

  1. Posiłki

Indywidualnie zbilansowane posiłki będą dostarczane 5x dziennie do pokojów.

  1. Wysiłek fizyczny

Codzienny wysiłek fizyczny pod postacią wycieczek rowerowych, marszów na plaży czy pływania na basenie przyspieszy metabolizm ułatwiając zdobycie upragnionej sylwetki.

  1. Regeneracja

Nasz organizm potrzebuje regeneracji po wysiłku. Dlatego ważnym elementem wczasów odchudzających są masaże oraz sauna.

facebook
Strona używa ciasteczka przeglądarki (tzw. cookies) Dowiedź się więcej Zamknij